• Free Guy

  • Raya and the Last Dragon

  • Soul

  • 1917

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Battle at Big Rock

    ★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Captain Marvel

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Rampage

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Ferdinand

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Spider-Man: Homecoming

  • Loving Vincent

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★½

  • Doctor Strange

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Shin Godzilla

    ★★★½

  • Finding Dory

  • The Angry Birds Movie

  • Captain America: Civil War

  • Sausage Party

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★

  • Ant-Man

  • Ted 2

  • Inside Out

  • Jurassic World

    ★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★½

  • Interstellar

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • Gone Girl

  • Sin City: A Dame to Kill For

  • Guardians of the Galaxy

  • How to Train Your Dragon 2

  • Godzilla

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Mr. Peabody & Sherman

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★½