Sort by

Bopp has logged 152 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Let the Bullets Fly

Let the Bullets Fly

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Daughter of the Nile

Daughter of the Nile

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★
Edit this entry  
13
Uncharted

Uncharted

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Assholes

Assholes

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Flavor of Green Tea Over Rice

The Flavor of Green Tea Over Rice

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Recorder Exam

The Recorder Exam

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Late Autumn

Late Autumn

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sky, Wind, Fire, Water, Earth

Sky, Wind, Fire, Water, Earth

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Island

The Island

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Amour

Amour

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Early Spring

Early Spring

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Still the Water

Still the Water

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Early Summer

Early Summer

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Early Summer

Early Summer

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dust in the Wind

Dust in the Wind

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Snipers

Snipers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pleasures of the Flesh

Pleasures of the Flesh

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Skin Game

The Skin Game

1931
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Girl

American Girl

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry