• Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Primal

    ★★★★★

  • The Sky Is Pink

    ★★★½

  • Gon, The Little Fox

    ★★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Lucy in the Sky

    ★★½

  • The Girl from the Other Side

    ★★★½

  • The Lumineers: III

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Blood Quantum

    ★★★

  • The King

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★½

  • The Fanatic

    ½

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

    ★★★★½

  • Waves

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Truth

    ★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • NiNoKuni

    ★★

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • It Chapter Two

  • Dance With Me

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★★

  • 7500

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Batman: Hush

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • The Lion King

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Straight Up

    ★★

  • Twilight

    ★★½

  • Anna

    ★½

  • Little Nights, Little Love

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Shaft

    ★★

  • Men in Black: International

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Ride Your Wave

    ★★★★

  • Playmobil: The Movie

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Rim of the World

  • Loqueesha

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • India's Most Wanted

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★