• Alien³

    ★★★½

  • Flight 714

    ★★

  • Lethal Weapon 3

    ★★½

  • Land of Black Gold

    ★★★

  • Tintin and the Picaros

    ★★★½

  • Tintin in Tibet

    ★★½

  • Beethoven

  • Basic Instinct

    ★★★★

  • Doraemon: Nobita and the Kingdom of Clouds

  • Ax 'Em

    ½

  • King Ottokar's Sceptre

    ★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★½

  • The Broken Ear

    ★½

  • The Shooting Star

    ★★

  • Embracing

    ★★★★★

  • The Sky-Colored Seed

  • Gayniggers from Outer Space

    ½

  • Father of the Bride

    ★★

  • JFK

    ★★½

  • The Calculus Affair

    ★★★

  • Hook

    ★★½

  • The Black Island

    ★★½

  • Star Trek VI: The Undiscovered Country

    ★★★★½

  • The Addams Family

    ★★★½

  • An American Tail: Fievel Goes West

    ★★½

  • The Blue Lotus

    ★★★

  • Cigars of the Pharaoh

    ★★½

  • Red Rackham's Treasure

    ★★½

  • The Secret of the Unicorn

    ★★½

  • Cape Fear

    ★★★

  • The Crab with the Golden Claws

    ★★½

  • Lessons from a Calf

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Until the End of the World

    ★★★★★

  • Urusei Yatsura 6: Always My Darling

    ★★

  • The Restaurant of Many Orders

    ★★★★

  • Only Yesterday

    ★★★★★

  • Bill & Ted's Bogus Journey

    ★★★½

  • Terminator 2: Judgment Day

    ★★★★

  • The Rocketeer

    ★★★½

  • Robin Hood: Prince of Thieves

    ★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★

  • However...

    ★★★★

  • Career Opportunities

    ★★★

  • Doraemon: Nobita's Dorabian Nights

  • The Doors

    ★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★½

  • Mad Bull 34

    ★★★★

  • Days of Being Wild

    ★★★★½

  • Captain America

  • Edward Scissorhands

    ★★★★½

  • It

    ★½

  • The Rescuers Down Under

    ★★

  • Rocky V

  • Dances with Wolves

    ★★★½

  • Home Alone

    ★★½

  • The NeverEnding Story II: The Next Chapter

    ★★

  • GoodFellas

    ★★★

  • Darkman

    ★★★★

  • DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp

    ★★★

  • Die Hard 2

    ★★½

  • The Witches

    ★★½

  • Back to the Future Part III

    ★★½

  • Ju Dou

    ★★★½

  • Dick Tracy

    ★★★½

  • Pretty Woman

    ★★

  • Doraemon: Nobita and the Animal Planet

    ★★

  • The BFG

    ★★

  • Always

    ★½

  • Driving Miss Daisy

    ★½

  • Back to the Future Part II

    ★★★½

  • All Dogs Go to Heaven

    ★★★½