• The Quick and the Dead

    ★★★★½

  • Spider-Man 3

    ★★★★½

  • Army of Darkness

    ★★★★½

  • Spider-Man

    ★★★★½

  • Drag Me to Hell

    ★★★½

  • Evil Dead II

    ★★★

  • The Gift

    ★★★

  • Crimewave

    ★★

  • The Evil Dead

    ★★

  • Oz the Great and Powerful

    ★★

  • For Love of the Game

    ★½

  • Kundun

    ★★½

  • Cape Fear

    ★★★

  • Hugo

    ★★★

  • GoodFellas

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★★½