• Pi

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • When We Are Born

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • However...

    ★★★★

  • Kapoor & Sons

    ★★★½

  • Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

    ★★★½

  • Sanju

    ★★

  • Thappad

    ★★★

  • Jab We Met

    ★★★

  • Yeh Jawaani Hai Deewani

    ★★½

  • Piku

    ★★★½