• Porco Rosso

    ★★★★½

  • Locke

    ★★★★½

  • Jacob's Ladder

    ★★★★½

  • The Disappearance of Haruhi Suzumiya

    ★★★★½

  • Waterboys

    ★★★★½

  • La Maison en Petits Cubes

    ★★★★½

  • Like Father, Like Son

    ★★★★½

  • Iruvar

    ★★★★½

  • The Secret Garden

    ★★★★½

  • Franz Kafka's a Country Doctor

    ★★★★½

  • Pom Poko

    ★★★★½

  • Ocean Waves

    ★★★★½

  • When Marnie Was There

    ★★★★½

  • When Harry Met Sally...

    ★★★★½

  • Urusei Yatsura 3: Remember My Love

    ★★★★½

  • The Rose of Versailles

    ★★★★½

  • Sound! Euphonium: Ready, Set, Monaka

    ★★★★½

  • Rocco and His Brothers

    ★★★★½