• When We Are Born

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • However...

    ★★★★

  • Masaan

    ★★★★

  • The Gospel According to Matthew

    ★★★★

  • The God of Cookery

    ★★★★

  • Raavanan

    ★★★★

  • Jodhaa Akbar

    ★★★★

  • Om Shanti Om

    ★★★★

  • Diary of Yunbogi

    ★★★★

  • Cruel Story of Youth

    ★★★★

  • Little Otik

    ★★★★

  • Moon of a Sleepless Night

    ★★★★

  • The Restaurant of Many Orders

    ★★★★

  • Tchou-tchou

    ★★★★

  • Mindscape

    ★★★★

  • Dojoji Temple

    ★★★★

  • Chromophobia

    ★★★★