• Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ½

  • Ambulance

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★½

  • Eternals

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Thunder Force

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Yes Day

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Why, Human?

  • Artifice

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Flee

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★½

  • Cops and Robbers

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Sheets

  • Education

    ★★★★

  • Hourglass

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Small Axe

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Once Upon a Snowman

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★