Mari has logged 121 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Teeth

Teeth

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jane Fonda in Five Acts

Jane Fonda in Five Acts

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Valentine

My Valentine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
Read the review Edit this entry  
02
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Splice

Splice

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jexi

Jexi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Binge

The Binge

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Desperados

Desperados

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry