• He's All That

    ½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

  • The Stranger by the Shore

    ★★★

  • Little Women

  • A Guide to Second Date Sex

    ★★★

  • Frozen II

  • Knives Out

  • Joker

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Parasite

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★★★

  • Bird Box

  • Venom

  • Where Hands Touch

  • Beautiful Boy

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Incredibles 2

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

  • Love, Simon

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Justice League

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • I, Tonya

  • It

  • Lady Bird

  • Spider-Man: Homecoming

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

  • Beauty and the Beast

  • Call Me by Your Name

  • 20th Century Women

  • The Edge of Seventeen

  • Arrival

  • Suicide Squad

  • Finding Dory

  • X-Men: Apocalypse

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Sing Street

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Inside Out

  • Avengers: Age of Ultron

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • Ex Machina

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Big Hero 6

  • John Wick

  • Dracula Untold

    ½

  • Gone Girl

  • The Theory of Everything