RSS feed for Zac
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cabin by the Lake

Cabin by the Lake

2000
×
★★★
Edit this entry  
13
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Major League

Major League

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wine Country

Wine Country

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Search for Freedom

The Search for Freedom

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Climb

The Climb

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alleycats

Alleycats

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Valley Uprising

Valley Uprising

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fixation

Fixation

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Slaying the Badger

Slaying the Badger

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Quicksilver

Quicksilver

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Overboard

Overboard

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Line of Sight

Line of Sight

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Singles

Singles

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ref

The Ref

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Session 9

Session 9

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
PCU

PCU

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marwencol

Marwencol

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry