Sort by

Zac has logged 86 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
National Treasure

National Treasure

2004
×
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tusk

Tusk

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read prior review Edit this entry  
24
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
23
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Edit this entry