Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Lost City

The Lost City

2022
×
Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

1977
×
Edit this entry  
08
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
Edit this entry  
08
The Outfit

The Outfit

2022
×
Edit this entry  
06
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
Edit this entry  
04
The Northman

The Northman

2022
×
Edit this entry  
04
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
Read the review Edit this entry  
02
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
Edit this entry  
30
The Crossing Guard

The Crossing Guard

1995
×
Edit this entry  
30
Tombs of the Blind Dead

Tombs of the Blind Dead

1972
×
Edit this entry  
30
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
Edit this entry  
29
Completely Cuckoo

Completely Cuckoo

1997
×
Edit this entry  
24
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Edit this entry  
23
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
Edit this entry  
21
Rocktober Blood

Rocktober Blood

1984
×
Edit this entry  
20
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Near Dark

Near Dark

1987
×
Read the review Edit this entry  
15
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
Read the review Edit this entry  
12
Triangle

Triangle

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
Edit this entry  
10
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
Read the review Edit this entry  
10
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
Read the review Edit this entry  
10
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
Read prior review Edit this entry  
06
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
Edit this entry  
01
Reform School Girls

Reform School Girls

1986
×
Read the review Edit this entry  
30
Wish Upon a Star

Wish Upon a Star

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Edit this entry  
25
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Pretty Persuasion

Pretty Persuasion

2005
×
Read the review Edit this entry  
22
Death Game

Death Game

1977
×
Edit this entry  
22
Belfast

Belfast

2021
×
Edit this entry  
20
X

X

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
18
Deep Water

Deep Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
Edit this entry