Zach has logged 931 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ruby in Paradise

Ruby in Paradise

1993
×
★★★
Edit this entry  
30
The Super Bob Einstein Movie

The Super Bob Einstein Movie

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Fairy Tales

Fairy Tales

1978
×
★★
Edit this entry  
30
Creepozoids

Creepozoids

1987
×
½
Edit this entry  
30
My Chauffeur

My Chauffeur

1986
×
★★½
Edit this entry  
29
Road House

Road House

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Summer Camp

Summer Camp

1979
×
½
Edit this entry  
29
Starlet

Starlet

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Edit this entry  
28
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★½
Edit this entry  
27
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
26
Road House

Road House

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mixtape

Mixtape

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Fabulous Baker Boys

The Fabulous Baker Boys

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★½
Edit this entry  
22
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
21
QT8: The First Eight

QT8: The First Eight

2019
×
Edit this entry  
21
'Gator Bait

'Gator Bait

1974
×
★★★
Edit this entry  
21
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
½
Edit this entry  
20
Pretty Maids All in a Row

Pretty Maids All in a Row

1971
×
★★★½
Edit this entry  
20
Too Beautiful to Die

Too Beautiful to Die

1988
×
★½
Edit this entry  
20
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Go

Go

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Friedkin Uncut

Friedkin Uncut

2018
×
Edit this entry  
19
Black Candles

Black Candles

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nothing Underneath

Nothing Underneath

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Devil Times Five

Devil Times Five

1974
×
Edit this entry  
10
Switchblade Sisters

Switchblade Sisters

1975
×
★★★
Edit this entry  
10
De Palma

De Palma

2015
×
Edit this entry  
10
India Sweets and Spices

India Sweets and Spices

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
A Very Brady Christmas

A Very Brady Christmas

1988
×
Read the review Edit this entry  
06
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry