Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
They/Them

They/Them

2022
×
Edit this entry  
08
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Edit this entry  
31
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★
Edit this entry  
26
Don't Make Me Go

Don't Make Me Go

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Princess

The Princess

2022
×
★½
Edit this entry  
09
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Man From Toronto

The Man From Toronto

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Edit this entry  
13
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
30
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dog

Dog

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
15
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
Planes

Planes

2013
×
Edit this entry  
15
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Cars 2

Cars 2

2011
×
★½
Edit this entry  
15
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Survivor

The Survivor

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hop

Hop

2011
×
★★
Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Seed

The Seed

2021
×
★½
Edit this entry  
15
All the Old Knives

All the Old Knives

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
See for Me

See for Me

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Moonfall

Moonfall

2022
×
★½
Edit this entry  
03
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
The Bubble

The Bubble

2022
×
★½
Edit this entry