Sort by

Zach has logged 50 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
Read the review Edit this entry  
01
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Edit this entry  
01
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Free Birds

Free Birds

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
All In: The Fight for Democracy

All In: The Fight for Democracy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Signs

Signs

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Haunting

The Haunting

1999
×
Read the review Edit this entry  
28
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vivarium

Vivarium

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hobbit

The Hobbit

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry