• He's All That

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Stargirl

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • American Gospel: Christ Alone

    ★★★★½

  • Venom

    ★★

  • mid90s

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Early Man

    ★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Wonder

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Cars 3

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★