Zach has logged 24 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Easter Parade

Easter Parade

1948
×
★★★½
Edit this entry  
28
Pandora and the Flying Dutchman

Pandora and the Flying Dutchman

1951
×
★★★½
Edit this entry  
27
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Oliver Twist

Oliver Twist

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Raw Deal

Raw Deal

1948
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★★
Edit this entry  
23
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Pirate

The Pirate

1948
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Void

The Void

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★
Edit this entry  
07
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★★
Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★
Edit this entry  
02
Belzebuth

Belzebuth

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lady in the Lake

Lady in the Lake

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry