Zach has logged 268 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★★
Edit this entry  
15
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Green Slime

The Green Slime

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Us

Us

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★
Edit this entry  
07
The Vampire Lovers

The Vampire Lovers

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Trog

Trog

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Orphan

Orphan

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Promare

Promare

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Theatre of Blood

Theatre of Blood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Behind You

Behind You

2020
×
Edit this entry  
22
Rancho Notorious

Rancho Notorious

1952
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Leprechaun 3

Leprechaun 3

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
All or Nothing

All or Nothing

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Don't Hang Up

Don't Hang Up

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Airport

Airport

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Burning

The Burning

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Day of the Outlaw

Day of the Outlaw

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blood on the Moon

Blood on the Moon

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★½
Edit this entry  
01
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Grand Prix

Grand Prix

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Session 9

Session 9

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Please Give

Please Give

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry