Zach has logged 38 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ball of Fire

Ball of Fire

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Whole Town's Talking

The Whole Town's Talking

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Edit this entry  
24
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★½
Read prior review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Edit this entry  
19
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
You Can't Take It with You

You Can't Take It with You

1938
×
★★★★
Edit this entry  
16
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Edit this entry  
15
I See You

I See You

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
14
Affair in Trinidad

Affair in Trinidad

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Mob

The Mob

1951
×
★★★½
Edit this entry  
12
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shaolin Mantis

Shaolin Mantis

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Edit this entry  
07
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Jason X

Jason X

2001
×
★★½
Edit this entry  
06
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
Read prior review Edit this entry  
04
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bunny Lake Is Missing

Bunny Lake Is Missing

1965
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bonjour Tristesse

Bonjour Tristesse

1958
×
★★★★
Edit this entry  
03
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
03
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry