ZacharyDH has logged 404 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Only the Lonely

Only the Lonely

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Men at Work

Men at Work

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Road House

Road House

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bicentennial Man

Bicentennial Man

1999
×
Read the review Edit this entry  
18
Freebie and the Bean

Freebie and the Bean

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Bad Sleep Well

The Bad Sleep Well

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Murmur of the Heart

Murmur of the Heart

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★½
Edit this entry  
10
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Love You, Beth Cooper

I Love You, Beth Cooper

2009
×
★½
Edit this entry  
08
Best Seller

Best Seller

1987
×
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Passenger

The Passenger

1975
×
★½
Edit this entry  
01
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tucker: The Man and His Dream

Tucker: The Man and His Dream

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hollywood Knights

The Hollywood Knights

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Frantic

Frantic

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Presumed Innocent

Presumed Innocent

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★
Edit this entry  
17
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Rock 'n' Roll High School

Rock 'n' Roll High School

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Idlewild

Idlewild

2006
×
★★
Read the review Edit this entry