Sort by

Zachary has logged 56 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Insider

The Insider

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Insider

The Insider

1999
×
Read prior review Edit this entry  
28
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Box

The Box

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Box

The Box

2009
×
Read prior review Edit this entry  
22
Amer

Amer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Capone

Capone

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
Read the review Edit this entry  
18
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bliss

Bliss

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bliss

Bliss

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
Edit this entry  
09
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Berlin Horse

Berlin Horse

1970
×
★★★
Edit this entry  
08
Back Beyond

Back Beyond

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nimic

Nimic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Maniac

Maniac

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lucifer Rising

Lucifer Rising

1972
×
★★★½
Edit this entry  
05
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Europa

Europa

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry