Sort by

Zach Gilbert has logged 69 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spell

Spell

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Through Deaf Eyes

Through Deaf Eyes

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Come Play

Come Play

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wiz

The Wiz

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Lucky Grandma

Lucky Grandma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rebuilding Paradise

Rebuilding Paradise

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bingo Long Traveling All-Stars & Motor Kings

The Bingo Long Traveling All-Stars & Motor Kings

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
All In: The Fight for Democracy

All In: The Fight for Democracy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Clouds

Clouds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Babysitter's Guide to Monster Hunting

A Babysitter's Guide to Monster Hunting

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cooley High

Cooley High

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
French Exit

French Exit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★½
Edit this entry