• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Tiger

    ★★

  • A Recipe for Seduction

  • Safety

    ★½

  • The Prom

    ★★½

  • Happiest Season

    ★½

  • Mank

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Lovebirds

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Devs

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Former Cult Member Hears Music For The First Time

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Hair Love

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Breakthrough

    ★★

  • Us

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Serenity

    ★★★½