Zach has logged 26 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tiger

Tiger

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings Collection

The Lord of the Rings Collection

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Selma

Selma

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joshy

Joshy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry