Zach has logged 28 entries for films during December 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★
Edit this entry  
31
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★
Edit this entry  
26
Baden Baden

Baden Baden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It Happened on Fifth Avenue

It Happened on Fifth Avenue

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
White Turnips Make It Hard to Sleep

White Turnips Make It Hard to Sleep

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Lobster

The Lobster

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
For You I Will Fight

For You I Will Fight

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Scrooged

Scrooged

1988
×
Read the review Edit this entry  
13
Diary of a Pregnant Woman

Diary of a Pregnant Woman

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Viva

Viva

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nenette and Boni

Nenette and Boni

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Margaret

Margaret

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Austenland

Austenland

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry