Sort by

zachhayes has logged 266 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Billy Star

Billy Star

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Ornithologist

The Ornithologist

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Taxing Woman

A Taxing Woman

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry