Sort by

zachhayes has logged 160 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ballad of Gregorio Cortez

The Ballad of Gregorio Cortez

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
30
Holes

Holes

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Holidays

Holidays

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
20
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Host

The Host

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Body

The Body

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Haunting in Connecticut

The Haunting in Connecticut

2009
×
★★
Edit this entry  
07
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slice

Slice

2018
×
Read the review Edit this entry