Sort by
  • Creed III

    ★★★½

  • 80 for Brady

    ★★★½

  • You Hurt My Feelings

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Civil Dead

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★★½

  • Together

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★½

  • Emma.

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Downhill

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½