• The Batman

  • Dune

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★★

  • All Day and a Night

    ★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Sergio

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★½

  • Harriet

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½