Zach has logged 152 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
30
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry