Sort by
  • Samaritan

  • Thor: Love and Thunder

  • Obi-Wan Kenobi

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

  • Pam & Tommy

  • The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

  • The Tinder Swindler

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • No Time to Die

  • The Many Saints of Newark

  • Dune

    ★★★½

  • Being James Bond

  • Learn to Swim

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

  • Heist

  • Val

  • Black Widow

  • Loki

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • Seaspiracy

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

  • Coming 2 America

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

  • The Dig

  • The Last Blockbuster

  • Your Honor

  • Two Distant Strangers

    ★★★★★

  • Mank

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Rebecca

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

  • I Care a Lot

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Tax Collector

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The King of Staten Island

  • The Lovebirds

  • Capone

  • Extraction

    ★★

  • The Last Dance

  • LA Originals

  • Coffee & Kareem

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Bert Kreischer: Hey Big Boy

  • The Weeknd: After Hours

  • The Invisible Man

  • The Night Clerk

  • McMillion$

  • Palm Springs

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Bad Boys for Life

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jumanji: The Next Level

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Zombieland: Double Tap

  • Gemini Man

  • The Irishman

  • Harriet