RSS feed for Zach

Zach has logged 99 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
03
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★
Edit this entry  
03
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Pavarotti

Pavarotti

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Maiden

Maiden

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Tomorrow Man

The Tomorrow Man

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Fall of the American Empire

The Fall of the American Empire

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Sabata

Sabata

1969
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
Papillon

Papillon

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Thriller: A Cruel Picture

Thriller: A Cruel Picture

1973
×
★★★½
Edit this entry  
07
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Big Brother

Big Brother

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Edit this entry  
21
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Stuber

Stuber

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Darlin'

Darlin'

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Red 11

Red 11

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Adopt a Highway

Adopt a Highway

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Olympic Dreams

Olympic Dreams

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Villains

Villains

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Mickey and the Bear

Mickey and the Bear

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The White Crow

The White Crow

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Edit this entry  
03
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Sunset

Sunset

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Edit this entry