Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spaceman

Spaceman

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2024
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2024
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
16
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
★★½
Edit this entry  
16
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
13
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lisa Frankenstein

Lisa Frankenstein

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Grounded II: Making The Last of Us Part II

Grounded II: Making The Last of Us Part II

2024
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Loss of Essence

Loss of Essence

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Argylle

Argylle

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suncoast

Suncoast

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Create or Die

Create or Die

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pollo Loco

Pollo Loco

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Burnt

Burnt

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
ted

ted

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Echo

Echo

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Self Reliance

Self Reliance

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ted

Ted

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry