Sort by

Zach Pope has logged 275 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Goods: Live Hard, Sell Hard

The Goods: Live Hard, Sell Hard

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Warrior Queen of Jhansi

The Warrior Queen of Jhansi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harriet

Harriet

2019
×
★★
Read the review Edit this entry