Sort by

Zach has logged 34 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
Censor

Censor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stoker

Stoker

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
V/H/S

V/H/S

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
[REC]

[REC]

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thesis

Thesis

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cat People

Cat People

1942
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★½
Read the review Edit this entry