RSS feed for Zachary
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Avengement

Avengement

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Body at Brighton Rock

Body at Brighton Rock

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Legend of Cocaine Island

The Legend of Cocaine Island

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Suburbia

Suburbia

1983
×
★★★★
Edit this entry  
19
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mega Time Squad

Mega Time Squad

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Donnybrook

Donnybrook

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prospect

Prospect

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fallen

Fallen

1998
×
★★★½
Edit this entry