• Downton Abbey

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Blockers

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Minding the Gap

    ★★★

  • RBG

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Private Life

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Girls Trip

    ★★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★