Sort by

archive has logged 39 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cool Cat Saves the Kids

Cool Cat Saves the Kids

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love on a Leash

Love on a Leash

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
The Strange Case of Angelica

The Strange Case of Angelica

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Killing Birds

Killing Birds

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Underwater Love

Underwater Love

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trog

Trog

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moonshot

Moonshot

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Smile

Smile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
God's Puzzle

God's Puzzle

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Colossus: The Forbin Project

Colossus: The Forbin Project

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hellzapoppin'

Hellzapoppin'

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Among the Living

Among the Living

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Powder

Powder

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Popran

Popran

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
X-Cross

X-Cross

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Radioactive Dreams

Radioactive Dreams

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Transformers

Transformers

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Attack of the Killer Donuts

Attack of the Killer Donuts

2016
×
½
Read the review Edit this entry