Sort by

zaheen has logged 35 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Norte: The End of History

Norte: The End of History

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Le Révélateur

Le Révélateur

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tess

Tess

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Out 1

Out 1

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tess

Tess

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tokyo Noise

Tokyo Noise

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Horse Money

Horse Money

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry