• Army of the Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Father

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Life

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★½

  • Split

    ★★★

  • Lion

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Lobster

  • Chappie

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • The Maze Runner

    ★★★★

  • Into the Storm

    ★★★

  • Lucy

    ★★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Noah

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • World War Z

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Resident Evil: Retribution

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • Hugo

    ★★★

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • Transformers: Dark of the Moon

    ★★★½

  • Priest

  • Thor

    ★★★

  • A Separation

    ★★★★

  • Resident Evil: Afterlife

    ★★★½

  • Incendies

    ★★★★

  • Inception

    ★★★½

  • Shutter Island

    ★★★½

  • Avatar

    ★★★½

  • District 9

    ★★★½

  • Gran Torino

    ★★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Cloverfield

    ★★★½

  • I Am Legend

    ★★★★

  • The Mist

    ★★★★

  • Resident Evil: Extinction

    ★★★★

  • 300

    ★★★½

  • Superman Returns

    ★★★½

  • Doom

    ★★★

  • War of the Worlds

    ★★★★½

  • Resident Evil: Apocalypse

    ★★★★

  • The Chronicles of Riddick

    ★★★★

  • Van Helsing

    ★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★

  • Oldboy

    ★★★½

  • Resident Evil

    ★★★★

  • Cast Away

    ★★★★

  • Final Destination

    ★★★½