Sort by

Zak has logged 58 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Yeelen

Yeelen

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Protector 2

The Protector 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bang Bang!

Bang Bang!

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Merantau

Merantau

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Drummer's Dream

A Drummer's Dream

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
October 1

October 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
WolfCop

WolfCop

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Treasure

The Treasure

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Flash Point

Flash Point

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
Elite Squad

Elite Squad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ouija

Ouija

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
A Report on the Party and the Guests

A Report on the Party and the Guests

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ultimate Avengers: The Movie

Ultimate Avengers: The Movie

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Horse Money

Horse Money

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Hulk vs. Wolverine

Hulk vs. Wolverine

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hulk vs. Thor

Hulk vs. Thor

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Interview

The Interview

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Baby's Day Out

Baby's Day Out

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Baskin

Baskin

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Suspect

The Suspect

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Admiral

Admiral

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wagoner

The Wagoner

1963
×
★★½
Edit this entry  
17
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
3 Days to Kill

3 Days to Kill

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Big Bad Wolves

Big Bad Wolves

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Taxi

Taxi

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Headhunters

Headhunters

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rosario Tijeras

Rosario Tijeras

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
White God

White God

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
iNumber Number

iNumber Number

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mini's First Time

Mini's First Time

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Who Can Kill a Child?

Who Can Kill a Child?

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paperback

Paperback

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Emma Inspired

Emma Inspired

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Suicide Hotline

Suicide Hotline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Colby

Colby

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jimbo

Jimbo

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Bitch

Bitch

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pitter Patter Goes My Heart

Pitter Patter Goes My Heart

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Solitary

Solitary

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lamp: A Ghost Story

Lamp: A Ghost Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hear the Silence

Hear the Silence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry