Zarahi has logged 93 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Wedding

A Wedding

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Heavy Metal Parking Lot

Heavy Metal Parking Lot

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Was a Teenage Serial Killer

I Was a Teenage Serial Killer

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Sandwich Nazi

The Sandwich Nazi

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Unknown

The Unknown

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Feast of the Seven Fishes

Feast of the Seven Fishes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blast of Silence

Blast of Silence

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Antarctica

Antarctica

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Stand In

The Stand In

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
That Cold Day in the Park

That Cold Day in the Park

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Educating Rita

Educating Rita

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Holidate

Holidate

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ava

Ava

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Move

Move

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Seberg

Seberg

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fugitive

The Fugitive

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Work It

Work It

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Feel the Beat

Feel the Beat

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Nothing but Trouble

Nothing but Trouble

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★
Read the review Edit this entry