Zane has logged 204 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
More than a Memory

More than a Memory

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Change Your Mind

Change Your Mind

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Edit this entry  
27
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Johnathan Documentary

The Amazing Johnathan Documentary

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doug the Human

Doug the Human

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Roundup

The Roundup

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Skin

Skin

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Obsessions

Obsessions

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry