• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • F9

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Long Toast

  • What Lies Below

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • The Turning

    ★½

  • Cuties

    ★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Synchronic

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Highwaymen

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • No Escape Room

  • Venom

    ★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Bobby Kennedy for President

    ★★★★