Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Edit this entry  
20
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
Edit this entry  
17
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
Edit this entry  
06
Nomadland

Nomadland

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry  
04
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla

Godzilla

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
Read the review Edit this entry  
25
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
Read the review Edit this entry  
20
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
Edit this entry  
28
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Edit this entry  
20
The Mist

The Mist

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
Edit this entry  
16
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
The Meg

The Meg

2018
×
Edit this entry  
30
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
½
Edit this entry  
20
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Edit this entry  
18
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
Read the review Edit this entry  
17
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Hamlet

Hamlet

2000
×
★★
Edit this entry  
22
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Edit this entry  
13
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
08
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★
Edit this entry  
06
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry