Zane has logged 122 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Woman Walks Ahead

Woman Walks Ahead

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★
Edit this entry  
23
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Edit this entry  
12
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★
Edit this entry  
07
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Edit this entry