• The Lodge

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Late Night

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Serenity

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★★

  • High Life

    ★★★½

  • Freaks

    ★★★

  • Wild Rose

    ★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Teen Spirit

    ★★★★

  • Gloria Bell

    ★★★

  • Beautiful Boy

  • Greta

    ★★

  • The Predator

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • The Nun

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Meg

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★½

  • Cam

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • The First Purge

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

    ★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★

  • Cold War

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Sauvage

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • I Feel Pretty

    ★★★

  • Alex Strangelove

    ½

  • Truth or Dare

    ★★

  • Pacific Rim: Uprising

  • Fast Color

    ★★★

  • Blockers

    ★★★½