zara has logged 197 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Edit this entry  
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chocolat

Chocolat

1988
×
★★★
Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Second Awakening of Christa Klages

The Second Awakening of Christa Klages

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Germany in Autumn

Germany in Autumn

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black God, White Devil

Black God, White Devil

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vacation with Kids

Vacation with Kids

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Daisies

Daisies

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Room at the Top

Room at the Top

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
O Dreamland

O Dreamland

1953
×
★★★
Edit this entry  
27
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Breathless

Breathless

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry